Tarnowska Unia ma na koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki. Optymizmem przed kolejnymi meczami napawać może dyspozycja liderów drużyny, a także rosnąca forma młodzieżowca – Krystiana Rempały.

13405062_10209905936068276_931927975_o

Tarnowianie poszukiwali przed sezonem zawodnika, który zastąpiłby przechodzącego w wiek seniora Ernesta Kozę. Wybór padł na jeżdżącego w Rzeszowie Krystiana Rempałę. Zawodnik ten nie spisał się najlepiej na inaugurację w Grudziądzu, gdzie zdobył jeden punkt i bonus. Dużo lepiej wypadł już jednak w debiucie na tarnowskim torze przeciwko Fogo Unii (6+1).

unia-tarnów-unia-leszno-17.04.2016-fot.-artur-gawle-29-1200x800-c-top

Jeszcze większym powodem do optymizmu był jego występ w minioną niedzielę w Toruniu, gdzie wygrał dwa biegi, zdobywając sześć „oczek” pokonując dwóch mistrzów świata Grega Hancocka i Chrisa Holdera

57267efe9d3b59_82144897

– Od początku podkreślałem, że w przypadku Krystiana potrzebny jest czas i spokój. Nie ma oczywiście gwarancji, że w kolejnym meczu spisze się równie dobrze. To jeszcze młody zawodnik, a w tym wieku przeplata się lepsze występy tymi gorszymi. Ważne jednak, że wszystko zmierza w dobrym kierunku – ocenił po meczu na MotoArenie trener Paweł Baran.

113

104

Warto przy tym pamiętać, że dorobek Rempały mógłby być jeszcze bardziej okazały, gdyby nie taśma w biegu młodzieżowym. Mocne silniki i dyspozycja samego zawodnika dobrze wróży przed niedzielnym meczem na własnym torze z Betardem Spartą Wrocław. Punkty Rempały mogą być tym ważniejsze, że zawodzą jak na razie dwaj seniorzyMikkel Michelsen i Piotr Świderski.

Rempała na razie okazuje się skuteczniejszy niż poprzedni lider tarnowskiej formacji młodzieżowej – Ernest Koza. Ten uzyskał w poprzednim sezonie średnią bieg. 0,887 i zawodził w meczach na wyjeździe. Rempała (1,154) daje nadzieję na to, że Unia będzie mieć w końcu juniora, który okaże się skuteczny zarówno u siebie, jak i na torach rywali.

Mniejsze oczekiwania, przynajmniej na razie, należy mieć wobec drugiego, młodszego młodzieżowca – Patryka Rolnickiego. Jak dotąd, w trzech meczach Ekstraligi, zdobył on trzy punkty. – Pamiętajmy, że to 18-latek i w tym momencie ma się przede wszystkim uczyć, zdobywając doświadczenie. Gdy nabierze tego obycia ligowego, wynik też z czasem przyjdą – przekonywał już wcześniej szkoleniowiec.

Żródło SportoweFakty :http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/598945/krystian-rempala-skuteczniejszy-niz-koza-unia-ma-w-koncu-juniora-na-wyjazdy