W minionym sezonie Krystian Rempała bronił barw PGE Marmy Rzeszów oraz KSM-u Krosno. 16-latek odnotował kilka udanych występów. Mowa tutaj między innymi o spotkaniu Polska – Ukraina.

Krystian Rempała w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej wywalczył średnią biegopunktową równą 0,633, natomiast w Polskiej 2. Lidze Żużlowej – 1,191. Śmiało można stwierdzić, iż są to całkiem niezłe rezultaty. – Miniony sezon był pierwszym, w którym występowałem w lidze. Moim zdaniem nie był on do końca udany. Miałem kilka lepszych i gorszych meczów. Na pewno mógł być lepszy. Najbardziej ucieszyło mnie to, że wystartowałem z Orłem na plastronie w meczu Polska – Ukraina. Wówczas byłem najskuteczniejszym jeźdźcem spośród wszystkich. Dobrze wspominam również pierwsze spotkanie w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Pamiętam jak wespół z Maciejem Kuciapą zwyciężyliśmy podwójnie, pokonując Chrisa Harrisa. Był też bardzo udany mecz w drugiej lidze, kiedy zdobyłem 12 punktów – powiedział zawodnik.

polukr-073

W drużynie KSM-u Krosno Krystian startował wespół ze swoim ojcem. Nieraz młody zawodnik notował o wiele lepsze rezultaty niż bardziej doświadczony Jacek Rempała. – To fajne uczucie. Cieszę się, że raz udało mi się pojechać z tatą w jednym biegu. Wówczas zwyciężyliśmy 5:1 – stwierdził.

Najmłodszy jeździec z klanu Rempałów przyznał, że nie wie jeszcze w jakim klubie będzie występował w przyszłym sezonie. Zaznaczył jednak, iż chętnie przywdziałby barwy tarnowskiej Unii. – Skończył mi się kontrakt w Rzeszowie. Nie wiem jeszcze czy będę startował w pierwszej czy Ekstralidze. Dostałem propozycje od trzech klubów, które są mną zainteresowane. Na pewno chciałbym jeździć w Tarnowie, bo jestem stąd i na stadion mam niedaleko. Jednakże o tym ja nie decyduje. 

306

Postanowiliśmy zapytać młodego jeźdźca o plany na następny sezon. Jego odpowiedź była jednoznaczna. Trzeba przyznać, że ambicje Krystiana są spore. Miejmy nadzieję, że przełożą się na dobre wyniki. Cel na przyszły sezon? Być dobrze punktującym zawodnikiem! Chciałbym również znaleźć się we wszystkich finałach młodzieżowych imprez.

Rempała trwającą przerwę wykorzystuje najlepiej jak to tylko możliwe. Mamy dopiero listopad, a ciężka praca młodego zawodnika nie ustaje. – Przygotowania do następnego sezonu rozpocząłem już w październiku. Przede wszystkim pracuję nad przyrostem masy mięśniowej oraz poprawą siły. Codziennie jeżdżę na crossie. Jeżeli chodzi o kwestie techniczne, to przygotowania sprzętowe rozpocznę w grudniu.

Foto_IMG_0261

Żródło SportoweFakty: http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/482750/krystian-rempala-zostanie-jaskolka-chcialbym-jezdzic-w-tarnowie