Pozyskując Krystiana Rempałę Unia Tarnów zamknęła kadrę juniorów na sezon 2016. Sztab szkoleniowy liczy na to, że w tegorocznych rozgrywkach z dobrej strony pokażą się wychowankowie.

Z 18-latkiem, który startował dotychczas w barwach rzeszowskiej Stali, Jaskółki wiążą spore nadzieje. Krystian Rempała ma być liderem formacji młodzieżowej, w której zajdą w tym roku spore zmiany. W wiek seniora przeszedł już bowiem podstawowy junior – Ernest Koza. Duże oczekiwania spoczną więc zatem na barkach Rempały.

– Krystian to utalentowany młodzieżowiec i wiążemy z nim plany na przyszłość. Może być mocnym punktem zespołu, nie tylko formacji młodzieżowej – uważa trener Paweł Baran. W poprzednim sezonie Rempała miał 48. średnią biegopunktową w lidze (1,170), ale stać go na jazdę na dużo lepszym poziomie. Wystarczy wspomnieć, że zeszłorocznych derbach Południa zdobył on dla Stali aż dwanaście punktów. Znakomicie spisywał się także w zawodach młodzieżowych na tarnowskim torze.

13600183_1770060546540638_4663472934831248017_n

Unia zaznacza, że pozyskując Rempałę zakończyła już wzmacnianie formacji młodzieżowej. U boku 18-latka startować mają klubowi wychowankowie. Na ten moment największe szanse na jazdę w Ekstralidze mają Arkadiusz Madej i Patryk Rolnicki. W odwodzie pozostaje ponadtoDamian Dąbrowski. Reszta juniorów Jaskółek trafi natomiast na wypożyczenie. – Chcemy, by nasi młodzi zawodnicy się rozwijali, a mecze ligowe na pewno im w tym pomogą. Ważne, że czynią nieustanne postępy. Patryk (Rolnicki) już w minionym sezonie pokazywał się z naprawdę dobrej strony. Zobaczmy, jak poradzi sobie w meczach ligowych -stwierdza szkoleniowiec tarnowskiego zespołu.

 

Zródło SportoweFakty: http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/570621/unia-tarnow-zamknela-sklad-juniorow-klub-liczy-na-blysk-rempaly