Krystian Rempała miał wziąć udział we wtorkowym egzaminie na licencję żużlową. Jednak sprawdzian umiejętności młodych adeptów został odwołany.

Z powodu złych warunków atmosferycznych nawierzchnia toru w Rzeszowie nie nadaje się do jazdy. Na razie nie jest znana nowa data egzaminu, do którego podejdzie syn Jacka Rempały. Nie wiadomo także, który klub zgłosi 15-latka. – Krystian w zasadzie trenował wszędzie tam, gdzie jeździłem jako zawodnik, czyli w klubach z Łodzi, Lublina czy ostatnio Rybnika. Od początku jego żużlowej przygody sam szkoliłem syna i pokrywałem wszystkie koszty sprzętu, na którym jeździł przez ostatnie pięć lat. Proszę się więc nie dziwić, że przed zgłoszeniem syna do egzaminu na licencję „Ż” chcę wiedzieć, na jakich warunkach mógłby później startować w zawodach i nie ukrywam, że zależy mi na podpisaniu kontraktu dla syna na czas dłuższy niż jeden sezon. Chciałbym, by Krystian startował w Unii Tarnów, na razie nie udało mi się jednak porozumieć z władzami tarnowskiego klubu. Istnieje więc możliwość, że syn przystąpi do jutrzejszego egzaminu zgłoszony przez inny klub – przyznał ojciec młodego adepta w rozmowie z Dziennikiem Polskim.

18

Na pozytywne zakończenie rozmów z ojcem przyszłego zawodnika liczy Łukasz Sady. – Na dzisiaj jestem umówiony na rozmowę z Jackiem Rempałą i wierzę, że dojdziemy do porozumienia. Krystian Rempała od kilku sezonów trenuje na tarnowskim torze, w styczniu był także z naszą drużyną na zgrupowaniu zimowym w Zakopanem, dlatego powinien startować w naszym klubie – powiedział prezes Unii Tarnów.

Żródło : http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/361898/w-ktorym-klubie-startowac-bedzie-krystian-rempala

SONY DSC

14

P1050197